Бобринецька районна рада

Відбувся онлайновий Zoom-вебінар "Оновлений Виборчий кодекс: місцеві вибори 2020"

Переглядів: 653

9 червня заступник голови районної ради Наталія Сабліна прийняла участь у онлайновому Zoom-вебінарі "Оновлений Виборчий кодекс: місцеві вибори 2020". 

Вебінар було організовано  регіональним центром підвищення кваліфікації Кіровоградської області онлайн на платформі Zoom.

Директор регіонального центру підвищення кваліфікації Кіровоградської області Сергій Зелінський представив онлайн-презентацію щодо оновленого Виборчого кодексу. Він зазначив, що до місцевих виборів 2020, які мають відбутися на новій територіальній основі, залишилось менше ніж 5 місяців.

Отже, місцеві вибори 25 жовтня 2020 року відбудуться за новими правилами. Згідно прийнятого 19 грудня 2019 року Виборчого кодексу України, місцеві вибори проводяться за двома системами: партійна пропорційна система та відкриті виборчі списки для міст із населенням від 90 тис., мажоритарна — для всіх решти.

Запроваджуєься застава для кандидатів, які йтимуть за мажоритаркою (раніше цього не було) в розмірі 20% від мінімальної зарплатні. Для висуванців за партійними списками (великі міста) застава становтиме МЗП (мінімальна заробітна плата) на кожні 10 тис. виборців.« повернутися до списку новин