Бобринецька районна рада

Відбулася нарада щодо підготовки спеціалізованих медичних закладів до контрактування з НСЗУ

Переглядів: 451

31 січня, голова районної ради Олена Гадемська, директор КНП «Бобринецька центральна районна лікарня» Лариса Семенюк та її заступник Валентина Тітаєвська прийняли участь в обласній нараді з питань підготовки закладів охорони здоров'я до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року.

Нарада відбулася за сприяння проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я».  Учасниками наради були: голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, представники Східного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України, проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я», органів місцевого самоврядування, керівники закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу.

В ході наради зазначено, що цього року стартував другий етап реформи охорони здоров'я – на рівні спеціалізованої медицини. У квітні буде змінено механізм фінансування медичного обслуговування населення. Замість субвенції з держбюджету, за рахунок якої раніше утримувалися заклади, обслуговування пацієнтів буде оплачуватися Національною службою здоров'я України за принципом "гроші ходять за пацієнтом".

1 квітня 2020 року розпочне діяти Програма медичних гарантій, за якою фінансуватимуть медичні послуги, що гарантуються населенню і оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів. Так, держава на базі лікарень, які уклали контракт із НСЗУ, забезпечить громадян безкоштовною медичною допомогою у випадках гострого інфаркту, інсульту, проведення хірургічних операцій, пологів, неонатального догляду тощо. Перелік усіх послуг опубліковано на сайтах МОЗ та НСЗУ.

Нині триває підготовка закладів охорони здоров'я області до початку процесу укладання договорів із НЗСУ (контрактування), зокрема здійснюється інформування медперсоналу щодо пакетів медичних послуг, реєстрації в електронній системі охорони здоров'я.

Національна служба здоров'я активно надає консультативну допомогу очільникам лікарень для того, щоб усі заклади мали змогу вчасно укласти контракти.« повернутися до списку новин