Бобринецька районна рада

Участь в онлайновому круглому столі на тему: "Новий адміністративно-територіальний устрій: стан і виклики"

Переглядів: 635

Сьогодні, 4 червня голова районної ради Олена Гадемська та заступник голови районної ради Наталія Сабліна прийняли участь у онлайновому круглому столі на тему: “Новий адміністративно-територіальний устрій: стан і виклики”. 

Круглий стіл було організовано  регіональним центром підвищення кваліфікації Кіровоградської області онлайн на платформі Zoom.

Учасниками круглого столу було обговорено наступні питання:

прийняті перспективні плани формування громад: очікування та реальність;

реорганізація органів місцевої влади після утворення нових районів: публічна дискусія і законодавчі зміни;

питання визначення ефективності управління громадами.

Представники органів місцевого самоврядування висловили свої думки стосовно запропонованих питань та зазначили, що пропозиції щодо формування більшості об’єднаних громад області Кабінетом Міністрів України враховано не було.

Директор регіонального центру підвищення кваліфікації Кіровоградської області Сергій Зелінський зазначив, що Мінрегіон із залученням експертів розробив проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів». Законопроєктом, серед іншого, пропонують врегулювати питання призначення виборів старост, правонаступництва майна, прав та обов’язків районних рад ліквідованих районів, завершення повноважень та правонаступництва органів місцевого самоврядування.

Також документ передбачає повноваження Кабінету міністрів утворювати та ліквідовувати місцеві (районні) державні адміністрації. Зараз законопроєкт направили на погодження всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади.« повернутися до списку новин