Бобринецька районна рада

Обговорювали законопроєкт про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади

Переглядів: 277

Сьогодні, 21 лютого у великому залі районної ради відбулося публічне обговорення законопроєкту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

Участь в обговоренні прийняли голова районної ради Олена Гадемська, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, виконавчий апарат районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрацій, депутати районної ради, представники органів місцевого самоврядування району, керівники комунальних підприємств.

Присутніх цікавило, які повноваження матиме префект та як він буде співпрацювати з органами місцевим самоврядуванням.

Свої зауваження висловили голова районної ради Олена Гадемська, депутати районної ради Лариса Цесарська, Сергій Бергер, Сергій Німенко, Микола Різанов, голови сільських рад району.

Вони наголосили, що даний законопроєкт спрямований на децентралізацію влади, конституційне регулювання здійснення місцевого самоврядування та організацію адміністративно-територіального устрою, відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування. Пропоновані ж зміни зумовлюються істотними недоліками конституційно-правового регулювання питань місцевого самоврядування, що ускладнює чітке розмежування повноважень між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, які функціонують в адміністративно-територіальних одиницях різних рівнів. Це негативно вплине на земельні, бюджетно-фінансові та інші відносини безпосередньо на територіях.  

Присутні зазначили, що порівняно із чинною Конституцією України проєкт передбачає звуження статусу органів місцевого самоврядування та містить ознаки централізації влади, надмірно розширює контрольні повноваження держави в особі префектів. 

Голова Бобринецької райдержадміністрації Олег Тертичний запевнив, що всі зауваження будуть враховані та направлені до комітетів Верховної Ради України.« повернутися до списку новин