Бобринецька районна рада
Бобринецький район, Кіровоградська область

Онлайн-нарада з обговорення проєкту ЗУ «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації)

Переглядів: 84

Сьогодні, 19 лютого відбулася онлайн-нарада з обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації).

Нараду провів голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Балонь. Участь у нараді прийняли голова районної ради Олена Гадемська, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, радник міського голови Сергій Рожкован.

У ході наради, голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко зазначив, що місцеві громади зможуть самодостатньо працювати лише за умови, коли 70% податків і зборів залишаться на місцях, а також будуть мати відповідні повноваження.

Також він наголосив на тому, що залишається невирішеним питання стосовно комунальної власності.

Особливу занепокоєність висловили присутні щодо повноважень префекта. За законопроєктом, він є представником центральної влади. Його кандидатуру подає уряд, а затверджує президент. Префект, як пропонується, може припинити повноваження голови місцевої влади і призначити дострокові вибори, що суперечить логіці, адже голову громади будуть вибирати громадяни на місцевих виборах.

Учасники наради висловили свої думки та пропозиції щодо удосконалення даного законопроекту, які будуть узагальнені.

« повернутися до списку новин