Бобринецька районна рада

Онлайн-нарада з обговорення проєкту ЗУ «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації)

Переглядів: 249

Сьогодні, 19 лютого відбулася онлайн-нарада з обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації).

Нараду провів голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Балонь. Участь у нараді прийняли голова районної ради Олена Гадемська, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, радник міського голови Сергій Рожкован.

У ході наради, голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко зазначив, що місцеві громади зможуть самодостатньо працювати лише за умови, коли 70% податків і зборів залишаться на місцях, а також будуть мати відповідні повноваження.

Також він наголосив на тому, що залишається невирішеним питання стосовно комунальної власності.

Особливу занепокоєність висловили присутні щодо повноважень префекта. За законопроєктом, він є представником центральної влади. Його кандидатуру подає уряд, а затверджує президент. Префект, як пропонується, може припинити повноваження голови місцевої влади і призначити дострокові вибори, що суперечить логіці, адже голову громади будуть вибирати громадяни на місцевих виборах.

Учасники наради висловили свої думки та пропозиції щодо удосконалення даного законопроекту, які будуть узагальнені.« повернутися до списку новин