Бобринецька районна рада

Презентовано культурно-туристичний буклет  “Кривоносове – довга дорога історії”

Переглядів: 280

17 січня у районній дитячій бібліотеці було презентовано культурно-туристичний буклет  “Кривоносове – довга дорога історії” в рамках проєкту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”.

Участь у презентації прийняли голова районної ради Олена Гадемська, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, Кривоносівський сільський голова Людмила Копотій, бібліотекарі та працівники сфери культури району.
Буклет  “Кривоносове – довга дорога історії” містить у собі відомості про історичні, географічні та природні особливості Кривоносівської сільської ради.
Кривоносове – одне з найстаріших сіл Бобринеччини. Умовна дата заснування села 1797 рік. Топонім назви походить від родової пам’яті відомих запорізьких козаків з прізвищем Кривоніс.
Громада багата на природну красу. Так, на території сільської ради знаходиться пам’ятка природи місцевого значення “Кринички”, загальною площею 40 гектарів. Тут є чимало рідкісної флори та фауни.
Крім того, на території сучасної громади існував своєрідний мавзолей, що був вирубаний на лівому березі річки Мертвовід у крутосхилі, де був похований нащадок засновника села – Кривоноса. У центрі усипальні була розташована труна-саркофаг з венеціанською скляною кришкою. У ній знаходилось забальзамоване тіло господаря села. На жаль буремні революційні події 1917-1921 рр. знищили дану унікальну споруду.
Під час презентації перед присутніми виступили місцеві аматори, які поділилися з гостями районної дитячої бібліотеки своїм творчим надбанням. Насамкінець заходу всі задіяні у ньому учасники отримали відповідні примірники буклетів.« повернутися до списку новин