Бобринецька районна рада

щотижнева онлайн-нарада в райдержадміністрації

Переглядів: 291

19 серпня голова районної ради Олена Гадемська прийняла участь у щотижневій онлайн-нараді, яку провела тимчасово виконуюча обов’язки голови Кіровоградської ОДА Світлана Лобанова.

Світлана Лобанова повідомила, що на порядок денний сесії обласної ради, яка відбудеться у вересні, планують винести питання стосовно змін до Перспективного плану. Посадовець зазначила, що минулого тижня проведено засідання відповідної обласної робочої групи, під час якого заслухано пропозиції територій щодо внесення змін. Перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко також взяв участь у відповідних засіданнях робочих груп, що відбувалися в районах.

"На сьогодні 4 території ухвалили рішення про внесення змін до Перспективного плану, 7 заявили про свої наміри, але ще не провели засідання робочих груп, - наголосила Світлана Лобанова. – Прошу прискорити вирішення цього питання".

Т. в. о. голови також підкреслила, що відповідно до чинного законодавства, нині процес об'єднання громад є добровільним. Території повинні самостійно визначитись щодо майбутніх ОТГ, а робочі групи зафіксувати відповідні рішення на своїх засіданнях. Усі запропоновані зміни буде внесено до Перспективно плану і подано на розгляд депутатів обласної ради на найближчій сесії.

т. в. о голови ОДА Світлана Лобанова наголосила на необхідності завершення підготовки освітніх закладів Кіровоградщини до нового навчального року. "У школах, де ремонти ще не закінчені, маємо на 1 вересня вийти на стовідсоткове виконання робіт", - підкреслила посадовець.

У контексті зазначеного питання Світлана Лобанова звернула увагу і на завершення ремонту місцевих і територіальних доріг, якими курсують шкільні автобуси.

Про стан організації автомобільних пасажирських та вантажних перевезень на території області проінформував директор департаменту інфраструктури та промисловості облдержадміністрації Олександр Корнюша.

Посадовець озвучив, що переважна більшість такого транспорту працює на міських маршрутах у Кропивницькому (57) та Олександрії (9), а також 9 автобусів на міжміських та 18 на приміських маршрутах. Він також відзначив, що в обласному центрі курсує 31 тролейбус, що пристосовані для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Вони обладнані світловими електронними покажчиками маршрутів і звуковими пристроями оголошення зупинок.

За його словами, автобусна мережа в області налічує 91 міський, 169 приміські, 129 міжміські внутрішньо обласні та 169 міжобласні рейси (38 - формуються у м.Кропивницький).

Охоплення пасажирськими перевезеннями сільських населених пунктів в області складає 91%. Максимальне охоплено територію у Гайворонському, Знам'янському, Кропивницькому, Новгородківському, Маловисківському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Олександрійському, Олександрівському та Онуфріївському районах.

За його словами, минулого року було відкрито 3 автобусних маршрути загального користування Олександрія-Пантазіївка, Березівка-Мала Виска, Олександрівка-Кропивницький Нинішнього року запроваджено маршрут - Кропивницький-Казарня.

Послуги з перевезення пасажирів за внутрішньообласними автобусними маршрутами надають 47 перевізників, з них 10 автопідприємств та 37 фізичних осіб-підприємців. За січень – червень 2019 року автомобільним транспортом скористались 24,5 мільйонів пасажирів.

Серед найбільш потужних автопідприємства Олександр Корнюша назвав: ПП "Урса-Транс", ПП "Олікс", ПрАТ "Світловодське АТП - 13507", ТОВ "КД-Транс", ТОВ "Моцний".

Від початку року послугами місцевих перевізників скористались 24,5 мільйН

начальник управління Укртрансбезпеки в області Ігор Кравцов повідомив, що від початку року, за порушення транспортного законодавства, перевізників оштрафували на 270 тисяч гривень.

Так, з початку року працівниками управління перевірено 1996 транспортних засобів, у 362 випадках виявлено порушення автотранспортного законодавства. Переважна більшість порушень стосувалась перевищення вагових габаритних параметрів. У результаті зазначених перевірок винесено 160 постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу на загальну суму більше 270 тис. грн, з них перераховано до державного бюджету – майже 150 тис. грн.

Ігор Кравцов повідомив, що розмір нарахування плати за проїзд великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування складає майже 108 тисяч євро, з них до державного бюджету сплачено 658,3 тис. грн.

За його словами, в ході проведення рейдових перевірок посадовими особами управління перевірено майже 6,5 тис. одиниць транспортних засобів. Більше ніж у 2 тис. випадках виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт. За результатами розгляду справ, управлінням винесено 739 постанов про застосування адміністративно-господарських штрафів на загальну суму понад 1 мільйон гривень, з яких до державного бюджету перераховано 536 тисяч гривень.

Також за порушення автомобільного законодавства було винесено 300 приписів що до усунення порушень, виявлених під час перевірок.

За словами Ігоря Кравцова, 1309 актів перевірок направлено для подальшого розгляду до інших управлінь за місцем реєстрації перевізника.

Про реалізацію в області державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування проінформував заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Юрій Шарпінський.

За словами посадовця, від початку 2019 року проведено декілька перерахунків пенсій різним категоріям громадян згідно прийнятих урядових рішень. Основні з них – це індексація пенсій з 1 березня та встановлення одноразової доплати до пенсії, перерахунок з 1 квітня працюючим пенсіонерам без їхнього звернення, а також перерахунок з 1 липня у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму та встановлення до пенсії доплати до 2000 грн особам, які мають необхідний страховий стаж.

Протягом січня-липня Головним управлінням призначено 5,0 тис. нових пенсій, перераховано за додатково наданими документами майже 16,5 тис. пенсій. Середній розмір пенсії по області на 1 серпня 2019 року становив 2662,78 грн, що на 393,54 грн або на 17,3% більше відповідного періоду минулого року.

Як повідомив Юрій Шарпінський, проведення вищезазначених перерахунків зумовило збільшення потреби в коштах на виплату пенсій, яка проти відповідного періоду минулого року зросла на 551,4 млн. грн або на 12,1 %.

За 7 місяців поточного року зросла на 4,6 тис. чисельність застрахованих осіб та зменшилась на 1,8 тис. осіб чисельність працівників, рівень оплати яких не перевищував мінімального розміру. Внаслідок проведених спільно з ГУ ДФС та управлінням Держпраці заходів легалізовано 960 осіб, додатково до бюджету Фонду надійшло понад 1,1 млн. грн.

За інформацією посадовця, на 1 серпня загальна чисельність застрахованих осіб в області становила 200,2 тис. осіб. При цьому середньомісячна заробітна плата за даними реєстру застрахованих осіб склала – 7 870 грн. Разом з тим, заборгованість з платежів до бюджету Фонду залишається значною – 189,4 млн грн, з яких 1,6 млн грн – за економічно активними підприємствами.« повернутися до списку новин